počet produktů
0
cena nákupu
0,00 CZK
měna: CZK | Eur
Kategorie
Počítadlo přístupů
Online: 52
Dnes: 1546
Týden: 10935
Celkem: 3624858

 

Vyzvednutí zboží a objednávek je na adrese Sobotecká 3, Praha Vinohrady. Do odvolání otevírací doba a vyzvedávání objednávek jen na domluvu předem.

CURRENT MOON

Yoni vajíčka

Yoni vajíčka - informace a použití

 

 

Nově v nabídce - ke koupi ZDE

 

 

Historie a původ:

Yoni vajíčko je malý polodrahokam ve tvaru vejce, který se zavádí do ženského lůna - vaginy (Yoni). Původ Yoni vajíček se datuje už několik tisíc let zpět, až do staré Číny a dálného východu. Tehdy vajíčka používaly manželky a konkubíny císařů, aby jejich posílené lůno přinášelo císaři větší rozkoš při milování. Navíc bylo zjištěno, že stimulace poševních svalů pomáhá zvýšit libido a prožitek žen, množství energie v těle, udržet déle jejich mládí a přináší uživatelkám mnohé zdravotní benefity. Dlouho byla tato metoda držena v tajnosti jen na císařském dvoře, až se po čase dostala na veřejnost. Po té byla propagována mnoha lékaři a taoistickými mistry, kteří ji zase šířili dál. V minulosti byla vajíčka vyráběna v Číně z posvátneho kamene Nefritu (Jadeitu), časem i z dalších kamenů. Ostatně tradice posilování pánevního dna není jen otázkou Číny, ale je velmi stará i v oblasti orientu a arabského světa, kde se k cvikům na posilování lůna vedly dívky od mládí, a provozovaly ho ženy až do vysokého věku.

 

Účinky a použití:

Yoni vajíčka slouží k posílení ženského zdraví, plodnosti a sexuality; a mají dvě zásadní roviny působení. Jedna je fyziologická, a druhá je energetická.

 - Na fyziologické rovině působí na svaly ve vagině, okolo močových cest, a na svaly celé pánve. Jak se svaly kolem vajíčka stahují a snaží se jej udržet, dochází k jejich posilování, zpevňování, regeneraci, a k celkovému prokrvení spodní části břicha. To má vliv na celkové zdraví, jako zlepšení držení těla, zmírnění bolestí v kříži, předcházení, zlepšení nebo odstranění inkontinence, zpevnění pánve při klesající děloze, omezení premenstruačního syndromu, zmírnění nebo odstranění menstruačních bolestí, rychlejší regenerace po porodu, zmírnění nebo odstranění rozestupu břišních svalů, a mnoho dalších neduhů, zejména spojených s přibývajícím věkem a klesající kondicí.

Také přináší zkvalitnění sexuální života, zejména zvýšenou vnímavost při styku pro ženu, zvýšení stimulace penisu pro muže, snažší dosahování orgasmu, přirozené zvýšení poševní lubrikace, omlazení, zpevnění a zregenerování vaginy a tím udržení mladistvějšího těla i celkového lepšího pocitu ze sebe sama. V mnoha případech vede ke zvýšení plodnosti, neboť podobně jako cviky Ludmily Mojžíšové působí na zpevnění a prokrvení a regeneraci všech ženských orgánů. Ostatně provádění těchto cviků spolu s používáním vajíčka je výbornou kombinací.

 - Působení na energetické, neboli jemnohmotné, či éterické rovině je dáno léčivou silou kamene, který použijeme. Každý přírodní kámen má trochu jiné vlastnosti, některé jsou velmi univerzální a vhodné pro každého (křišťál, růženín, jadeit), jiné mají velmi specifické použití a jsou vhodné pro pokročilé uživatelky nebo při konkrétních okolnostech (obsidián, hematit, turmalín). Energetické působení pomáhá například očistit a vyléčit emoční a psychická traumata, jako prodělané lékařské zákroky, znásilnění, potraty, nepovedené vztahy, negativní vztah k vlastnímu tělu a sexualitě, které mohou být způsobeny například příliš puritánskou výchovou, nebo sexuálním zneužíváním. Působí na celkové zharmonizování ženské energie.

Vajíčka není nutné používat jen k léčbě různých obtíží, ale také k jejich prevenci, a nebo jen k relaxačním a meditačním účelům. Energie kamenů bude čistit vaše éterické tělo, a harmonizovat jej. Yoni vajíčko pomáhá odblokovat a posílit první a druhou čakru, a podporuje stoupání energie směrem vzůru do dalších čaker, a tím zesiluje proudění energie nejen v pánvi, ale v celém těle. Může tak pomoci také proti únavě a stagnaci energií ve fyzickém i jemnohmotném těle.

 

Cvičení s vajíčkem:

Z počátku vajíčko můžeme nechat jen nehybně zavedeno, ale s postupem času a zesilujícími svaly je vhodné účinost vajíčka posílit vhodným cvičením. Aby jste zapojila své vaginální svaly co nejvíce, snažte se vajíčkem ve svém nitru 'pohybovat'. Z prvu jej lehkým zatlačením posunout směrem dolů, a po té jej zase naopak 'nasát' směrem nahoru. Při nádechu vytahujte vajíčko nahoru, a při výdechu jej spouštějte dolů. Několikrát opakujte. Mezi posouváním vajíčka si dělejte pauzy a nechte svaly uvolnit a odpočinout. Časem můžete zkusit pohyby do boku - vajíčkem jakoby otáčet okolo osy, nebo jej různě přemisťovat. Nic si nedělejte z toho že vám to z počátku nepůjde, jak budou svaly sílit, půjde vám to lépe a lépe. Časem můžete zkoušet i rukou tahat za provázek od vajíčka, jakoby jste ho chtěla vytáhnout, ale přitom jej svaly pochvy držet co nejpevněji, aby nevyklouzlo. Někdo si na provázek od vajíčka věší i malá zaváží, aby svaly byli vystaveny větší zátěži a tím se více posílili. Tyto metody jsou ale vhodné pro pokročilé uživatelky, ze začátku by jste si svaly moc namohli. Důležitou součástí cvičení je také uvolňování a relaxace svalů, aby se nepřetížili, příliš neztvrdli a nezadržovali mnoho krve a energie, která by pak jimi nemohla volně proudit. Není cílem mít vaginální svaly tvrdé jako beton (to by naopak mohli příliš znecitlivět), ale mít svaly pevné, v dobré kondici, ale pružné a uvolněné. Proto vždy zatínání svalů při cvičení musí být doprovázeno i dostatčným uvolněním mezi jednotlivými staženími. Proto je dobré nechat svou pochvu i odpočívat a nenosit vajíčko nonstop. Vajíčko je výborný dolněk k běžné meditaci, tantrickým cvičením nebo cvičení jógy.

 

Bezpečnost:

Jak vidíte, vajíčka jsou úžasnými malými pomocníčky pro naše ženství, a jsou vhodná pro téměř každou ženu, a po velkou část jejího života. Jsou ale situace a případy, kdy je vhodné se použití vajíčka zdržet:

Vajíčko nepoužívat při akutní infekci, zánětu pochvy, při probíhající pohlavní chorobě, či při jiné gynekologické nebo urologické nemoci v akutním stadiu.

Yoni vajíčko není vhodné používat při pokročilém poklesu dělohy - prolapsu.

Nepoužívejte vajíčko v těhotenství, pokud jste necvičila již před otěhotněním.

Vajíčko nepoužívejte během šestinedělí, vaše tělo potřebuje klid na regeneraci.

Pokud používáte nitroděložní tělísko, zavádějte opatrně; poraďte se s lékařem.

Použití Yoni vajíček nedoporučuji pannám - ženám které neměli pohlavní styk.

Nepoužívat před dosažením dospělosti (18 let), dokud není tělo plně vyvinuté.

Použití vajíčka při menzes nedoporučuji, ale je možné u zkušených uživatelek.

Nikdy nepoužívejte vajíčka z kamene MALACHIT - je silně toxický a jedovatý!

 

Druhy vajíček:

Vajíčka dělíme na několik druhů, a to dle velikosti, materiálu, a dle toho, zda vajíčka mají provrtanou dírku a provázek, či zda jsou celá a bez provázku.

 - Základní velikosti jsou tři - L, M, S - někdy lze narazit i na XL, a platí to co u značení oblečení - od XL největší, po S nejmenší. Běžně se nošení začíná od největší velikosti až po ty nejmenší.

Materiály jsou nejčastěji polodrahokamové kameny, jelikož ty léčí nejen svým tvarem, ale mají i jemnohmotné energetické působení, a léčí celostně, i na vibrační úrovni. Výjmečně se lze setkat s vajíčky z uměle vyrobených 'kamenů', nejedná se však o nic jiného než pěkně barevné sklo. Jejich použití není závadné, a z mechanického hlediska působí na vaginální svaly stejně jako vajíčka drahokamová, nebo stejně jako gumové a silikonové erotické pomůcky, avšak postrádají jemnomotné vibrační léčivé působení.

 - Dále je třeba se rozhodnout zda vajíčko celé nebo provrtané s úvazovým provázkem. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Celé vajíčko bez otvoru a provázku má výhodu při čištění a udržování hygieny, jelikož nehrozí že by se nám do otvoru nebo provázku dostaly nějaké nečistoty nebo se v něm udržely bakterie. Stačí snadno opláchnout v horké vodě a je to. Také je méně narušené z energetického hlediska, i když otázka je, nakolik má malá dírka vliv u kamene, který je stejně celý uměle opracován do jiného tvaru. Nevýhoda je však jeho složitější zavádění, tedy spíše vytahování z pochvy. Může být někdy obtížně vajíčko ihned nahmatat a vytáhnout, zejména pokud je člověk zdravotně indisponován a nemůže se (například kůli bolesti zad) pořádně ohnout. Je pak dobré si pomoci podřepnutím a lehkým zatlačením. Naopak vajíčko s úvazem (ze struny, bavlněného nebo lněného provázku) se snadněji vytahuje, protože podobně jako u zavedeného tamponu nám ven trčí provázek za který stačí zatáhnout. Takové vajíčko a jeho šňůrku je ale třeba důkladněji čistit a desinfikovat. Proto bych začátečnicím doporučila spíše vajíčko s úvazem, časem mohou přejít na vajíčko bez úvazu.

 - Druh kamene je možné časem měnit, nebo prostřídat. Buď si pořídíte více vajíček, a nosíte je dle momentální nálady a intuice, a nebo začnete jedním druhem, a časem přejdete k jinému. Buď při změne velikosti vajíčka, a nebo při změně vaší zdravotní či energetické situace. V našem eshopu najdete Yoni vajíčka různých velikostí, materiálů a druhů, u každého kusu je vždy popsáno, na co se dané vajíčko hodí nejlépe a pro koho je vhodné. V případě potřeby se můžete na nás obrátit, například emailem, a my vám rádi poradíme.

 - Důležité upozornění: na trhu se můžete příležitostně setkat s vajíčky vyrobenými z kamenů, které nejsou na toto použití vůbec vhodné! Jedná se o kameny které jsou ve vlhku rozpustné, a nebo jedovaté, a jejich zavádění do pochvy je zdraví nebezpečné. Jde o to, že mnozí výrobci vyrábějí různé tvary (koule, hůlky, vajíčka) z různých kamenů, a nerozlišují na co budou vajíčka použita; a počítají s tím, že budou sloužit jen jako dekorace, nebo pro přikládání na tělo, ne na vkládání do těla. Proto se můžete setkat s vajíčkem i z kamene, který není vhodný pro zavádění do Yoni. Bohužel jsem viděla prodávat i vrtaná vajíčka s provázkem z jedovatých kamenů - a s popisem že se jedná o Yoni vajíčko! Jde o hrubou neznalost výrobců a některých prodejců.  Nevhodný je například kámen Selenit, který ač se často prodává ve tvaru koulí a vajíček, je ve vlhku rozpustný, a tudíž nevhodný na zavádění, jelikož by se vám do vaginy uvolňovali části kamene, a mohly se dostat do dělohy, nebo prosakovat zkrze stěnu do těla. Přesto že tento kámen není jedovatý, nedoporučuji riskovat, nehledě na to, že by se vám vajíčko brzy zničilo. Horší je to ale v případě kamene Malachit, který je silně toxický, a snadno se jeho jed vsakuje přes sliznice do těla. Otrava nepřichází ihned, ale kumuluje se v těle, kde se projeví po několika měsících, může způsobit otravu nebo rakovinu, a i při kratším vystavení jedu způsobuje silné nevolnosti! Bohužel jsem viděla v zahraničí v prodeji i Yoni vajíčko z Malachitu. Dále nedoporučuji vajíčka z kamenů s porézním, houbovitým (nerovným) povrchem, jelikož v mikroskopických dírkách a prasklinkách kamene by se mohly snáze držet bakterie, a bylo by složitější zajistit správnou hygienu; také by hrubý povrch kamene mohl podráždit vaši sliznici. Ostatní běžně užívané kameny (křišťál, růženín, sodalit, avanturín, jadeit, obsidián a další), jsou zcela neškodné, bezpečné, ověřené po tisíceletí a zdraví je prospěšné.

 

Volba velikosti:

Volba velikosti je velmi individuální. Čím je velikost větší, tím snadnější pro naše svaly je, vajíčko udržet, na sevření menšího vajíčka musí svaly vyvinout mnohem větší stisk. Proto doporučujeme začít s největší velikostí, a postupem času ji zmenšovat; přechody k menším velikostem mohou ale trvat i několik měsíců. Někdo zůstane u největší velikosti natrvalo. Pokud je vaším cílem co nejsilnější zpevnění a vypracování svalů, postupně zmenšujte velikost; pokud chcete vajíčko nosit jen pro lehkou stimulaci spojenou s lehkým uvolněním energie a na relaxaci, používejte jen větší velikost. Přesto doporučuji při objednávce vzít jedno od každé velikosti, ať si můžete dle potřeby velikost vajíčka měnit. Všeobecné doporučení je:

 

Velikost  L - cca 5/4 cm:

Největší L (či XL) je doporučeno všem začínajícím uživatelkám; ženám po porodu, po přechodu, a ženám s velmi povoleným pánevním dnem.

 

Velikost  M - cca 4/3 cm:

Je určena pokročilejším uživatelkám, mladším ženám, a ženám se střední kondicí pánevního svalstva.

 

Velikost  S - cca 3/2 cm:

Je vhodná pro velmi pokročilé uživatelky, velmi mladé ženy a ženy s výbornou kondicí pánevního dna.

 

Zavádění vajíčka:

Před prvním použitím vajíčko vyvařte pár minut ve vodě. Před zaváděním doporučuji vajíčko nechat ohřát v teplé vodě na tělesnou teplotu. Zavádění provádějte v klidu a soukromí, uvolněné a s důvěrou ve vajíčko a své tělo. Ze začátku může být zavádění vajíčka nezvyklé až nepříjemné. Většina žen si ale brzy zvykne. Je to podobné jako zavádění tamponu, menstruačního kalíšku nebo venušiných kuliček. Narozdíl od tamponu má vajíčko hladký povrch a v pochvě je zavedeno hlouběji, nezpůsobuje tedy nepříjemné pocity u vstupu do pochvy, jako třeba nízko zavedený tampon. Samotné nošení vajíčka již neruší, naopak může být velmi příjemné. Pokud vás vajíčko při některých činnostech, jako při sezení, cvičení, chůzi  atp. 'tlačí', zvolte menší velikost, a větší si nechejte například na noc. Zavádění vajíčka je povětšinou nejlepší v dřepu, anebo naopak v leže na zádech. Vyzkoušejte, co bude vyhovovat vám. Ze začátku, a nebo v některých fázích měsíce může být vaše Yoni (vagina) příliš suchá a stažená, a zavádění půjde hůř. Je možné to vyřešit použitím menšího vajíčka, zkusit se před zavedením lehce vzrušit, aby svaly povolili a sliznice zvhla, a nebo můžete použít malé množství lubrikačního prostředku, i když já osobně ze své zkušenosti příliš nedoporučuji. Za prvé většina běžných lubrikantů je pořádný chemický kokteil, který rozhodně vašemu zdraví neprospívá, stejně tak jako přírodě. Chemikálie v lubrikantu také pomou poškodit povrch vajíčka. Pokud vaginu příliš lubrikujete, bude kluzká a vajíčko vám bude vyjíždět, obzvláště pokud nemáte pánevní svaly v dobré kondici. Proto doporučuji překonat při závadění lehké nepohodlí, a lubrikantu se vyhnout, případně jej použít jen lehce na kraji. Pokud je to nezbytné, použijte trošku kosového oleje - je antimikrobiální, antimikotický, lehce lubrikuje aniž by narušil mikrofloru. Jakmile vajíčko posunete přes poševní vchod hluboko do vaginy, již tlačit nebude, a sliznice se po chvíli přirozeně jemně zlubrikuje.

 

Délka nošení:

Pro začínající uživatelky doporučujeme začínat s nošením vajíčka postupně, a nepřehnat ze začátku dobu zavedení, můžete tím přestimulovat Yoni a pánevním svalům způsobit namožení. Pro začátek postačí doba 15-30 minut denně, ideálně v klidové pozici (v leže, v sedě nebo ve stoje). Po pár dnech můžeme začít dobu zavedení prodlužovat, a pokud nám vajíčko nevyjíždí ven, tak si zvykat i na pohyb s vajíčkem. Až se svaly zpevní, je možné vajíčko nosit i několik hodin denně, přes noc, a při běžných činnostech. Pokud vajíčko vyjíždí, je nutné zvolit větší velikost, v případě že již máte velikost L, tak dát posílení pánevního dna více času, v případě hodně povolené pánve může zpevnění trvat i několik týdnů až měsíců. V takovém případě je vhodné vajíčko zavádět v leže, a provádět cviky ke zpevnění pánve v horizontální poloze. 

 

Péče a hygiena:

Aby vám vajíčko dobře sloužilo, je nutné o něj správně pečovat, důležité je také dodržovat  hygienická pravidla. Před prvním použitím vajíčko opatrně vyvařte pár minut ve vroucí vodě, položené na kousku látky, aby se v kastrolku neotlouklo. Studené vajíčko nikdy nevkládejte do horké vody, mohlo by prasknout, teplotu zvyšujte pomalu. Nenechávejte vajíčko v Yoni déle než 24 hodin. Po vyjmutí vajíčko opatrně opláchněte vroucí vodou, nebo ho vložte do nádobky s trochou studené vody, pomalu přilévejte vroucí, až je voda horká; a nechce chvíli odležet. Do vody můžete přidat i trochu soli nebo teatrea olej. Pokud máte vajíčko s dírkou a úvazem, je vhodné zkontrolovat zda v otvoru vajíčka nezůstaly žádné nečistoty. Pokud jako úvaz máte strunu, ta se očistí samotným opláchnutí horkou vodou spolu s vajíčkem. Když máte úvaz bavlněný nebo lněný provázek, je třeba důkladnější péče. Nechte vajíčko s provázkem ve vroucí vodě ponořené delší dobu, nebo provázek sejměně, ručně properte, a pak navlékněte. V případě tkaninového provázku ho doporučuji před zavedením postříkat koloidním stříbrem v koncentraci 10 ppm a více. Vajíčka skladujte na čistém místě, v plátěném pytlíčku nebo v krabičce. Pokud ho delší dobu nepoužíváte, před dalším zavedením ho opět vydesinfikujte koloidním stříbrem či vroucí vodou. Vajíčko neošetřujte chemickými a abrazivními prostředky! Došlo by k poškození vajíčka nebo ohrožení vašeho zdraví. Horká voda, sůl a koloidní stříbro zajistí dostatečnou hygienu.

Pokud jde o energetickou údržbu vajíčka, občas ho podržte v dlaních, poděkujte mu za jeho sílu a péči, a pošlete mu pozitivní myšlenky, a představu toho, jak se po jeho použití cítíte zdravé a harmonické. Vajíčka je vhodné občas dát energeticky zharmonizovat na měsíční nebo sluneční světlo; buď samotné, nebo ve sklence vody. Kameny studených a světlých barev (křišťál, růženín, fluorit, ametyst, jadeit) dáváme na měsíc, kameny teplých energií a barev (karneol, obsidián, červený achát) můžeme dát na chvíli na slunce.

Každé vajíčko z kamene má jen omezenou životnost, jelikož většina kamenů pracuje tak, že na sebe natahuje naše traumata, emoce a neduhy, a to do takové míry, která už nejde očistit. Proto je vajíčko potřeba čas od času vyměnit za nové. Pokud jsme zdravotně a psychicky v pořádku, stačí to jen jednou za delší čas. Ale zvláště při velkém zanesení našeho těla a mysli nemocemi a negacemi je třeba měnit pravidelně. Že nastal vhodný čas na výměnu poznáme dle toho, že se již s vajíčkem 'necítíme ve své kůži', není nám pohodlné a příjmené. Kámen také často změní svou strukturu, barvu, nebo na něm vznikne prasklina. Takové vajíčko je vhodné předat zpátky matce Zemi tak, že vajíčku poděkujeme a zakopeme jej někde v přírodě, třeba pod keř nebo strom (ne na svém nebo něčím soukromém pozemku).