počet produktů
0
cena nákupu
0,00 CZK
měna: CZK | Eur
Kategorie
Počítadlo přístupů
Online: 62
Dnes: 1504
Týden: 10893
Celkem: 3624816

 

Vyzvednutí zboží a objednávek je na adrese Sobotecká 3, Praha Vinohrady. Do odvolání otevírací doba a vyzvedávání objednávek jen na domluvu předem.

CURRENT MOON

EET

Od 1.března 2017 spadá náš obchod pod zákon o EET.

 

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

 

 

Informace o pravidlech EET:

 

Dle zákona se povinost registrace tržby v EET systému a povinnost vydání účtenky zákazníkovi vztahuje v případech platby hotově, platby kartou (kterou v našem eshopu ani kameném obchodě nevedeme).

V případě dobírky českou poštou nebo jiným dopravcem se EET vztahuje na platby, které jsou přepravní službou doručovány na adresu osobně nebo formou složenky (tuto možnost náš obchod až na výjímky nevyužívá).

 

EET registrace platby a vydání EET účtenky se  DLE ZÁKONA NEVZTAHUJE  na platby přímo na účet, a nebo na platby dobírkou - poštou zasílané na účet (tento způsob standartně využíváme od založení obchodu).

 

Z toho důvodu objednávky z eshopu - placené platbou převodem nebo na dobírku - v balíčku EET účtenku neobsahují - neboť se na ni EET NEZVTAHUJE! V balíčku i nadále obdržíte standartní tištěnou daňovou fakturu se všemi náležitostmi dle zákona.

 

EET účtenky samozřejmě v souladu se zákonem obdržíte při hotovostní platbě v kamenné prodejně. Účtenku můžete obdržet elektronicky - jako sms nebo email (doporučujeme z důvodu šetření papíru a ochrany lesů) a nebo v tištěné podobě.

 

Na služby (kurzy, přednášky, výklad karet, poradenství a podobně)  se povinnost registrace zatím NEVZTAHUJE! Návrh zákona za zahrnutí služeb pod EET byl vládou zatím pozastaven.

 

 

*******************************************

 

O našem názoru na současnou podobu EET si můžete přečíst níže:

 

Jako symbolický protest a vyjádření nesouhlasu s další administrativní záteží a buzerací drobných živnostníků a jako podpora drobných živnostníků pro než bude EET likvidační :

 

Náš osobní názor je, že platit daně je správné a jsou k tomu povinni všichni - my je platíme a chceme, aby je platili i ostatní. Nesouhlasíme však se způsobem, jakým to současná vláda pod vedením Ano a Andreje Babiše prosadila. Nesouhlasíme s nákladnou a složitou birokratickou evidencí pro drobné živnostníky, zatímco autor projektu EET Bureš - pardon Babiš sám v posledních letech vyčerpal miliardové slevy na daních ze svého podnikání, a to vše ještě přesto, že k tomu čerpá mnoha miliardové dotace ze státního rozpočtu! Z rozpočtu, který financují ti drobní živnostíníci, které plošně nařkl z krácení daní výrokem, že 'všichni podnikatelé kradou'. Zatímco Babiš 'nekrade', on jen 'čerpá' - čerpá dotace a slevy na daních, které si sám se svou stranou ANO schvaluje! Zákon o EET také tvoří nebezpečný precedenc, neboť vlastně zákonem NUTÍ a podmiňuje podnikání používáním internetu, emailu, pc nebo jiných technologií, což je zejména pro starší generaci nemožné se naučit, a likvidační ze stránky ekonomické, neboť pro mnohé drobné, příležitostní a starší živnostíky náklady na EET převýší nebo anulují jejich drobné zisky! EET totiž obnáší nejen zakoupení pokladny a tiskárny, ale také kvalitního internetového připojení, a servisní poplatky nebo úhradu instalace technikem - mnohé systémy také vyžadují pravidlné měsíční platby! Pro starší lidi je podmíněno také naučením se ovlání moterních technologií, což je pro mnoho lidí NEZVLÁDNUTELNÉ! Nadále šmírování obchodních dat a likvidace drobného podnikání, což je i Babišovým záměrem, kterým se nikdy netajil a veřejně přiznal, že je jeho zájmem podporovat pouze velké korporace - tedy jeho vlastní firmy. Model EET v soušasné době spuštěný v čr v této podobě funguje pouze v Chorvatsku, a již se znatelně projevuje jeho neefektivita - kdy k předpokládanému zvýšenému výběru daní NEDOŠLO, zato došlo k razantnímu omezení drobného podnikání, zejména ve venkovských oblastech. V ostatních státech kde jistá forma EET funguje, je založena na mnohem omezenějším principu, kdy se vztahuje pouze na velkopodnikatele, a nebo na platby u vyšších částek. Tvrzení Babiše že se tady jedná o účinný a ověřený, jinde fungující systém jsou LŽIVÁ! Stejně tak jsou nesmyslná čísla o údajně vyšších výběrech daní, která se již po první vlně EET u holelových a restauračních služeb ukázala jako NESMYSLNÁ! To tvzení podvzuje i statistický úřad - viz veřejně dohledatelná data! V důvodu snížení DPH u pohostinství dokonce zřejmě dojde ve výběru daní k PROPADU! Přesto bude nutné tento monstrum systém a všechny v něm zapojené úředníky živit, a to formou peněz z daní, které mohli jít na užitečnějí věci, a zvýšenými náklady pro podnikatele, kteří budou nuceni zvýšit své ceny, jejichž výběr půjde do kapes pár firmám, prodávajícím a spravujícím EET systémy!

O to absurdnější je celá situace po té, co se zamyslíme nad babišovím podnikáním a jeho financemi a skandály, za které by v jiných západních zemích už dávno seděl v kriminále - ať je to estébácká minulost, podvod s dotacemi pro čapí hnízdo, nevyjasněnou miliardou na nákup vlasních dluhopisů, úlevami na daních v částkách přes tři miliardy nebo miliadovách dotacích, které si sám schvaluje na své výdělečné podnikání - a k tomu všemu sám odmítá zveřejnit původ svých peněz, ale všechny podnikatele v čr od dnešného dne bude šmírovat i za prodej v hodnotě jedné jediné koruny! Na dotaz o původu financí za které nakoupil od daní osvobozené dluhopisy vlastní firmy Agrofert, odpověděl - „Proč bych vám měl sdělovat všechny svoje příjmy? Sorry jako.'' - Ano - tohle řekne minist financí, který krade v miliarách, ale zasazuje o okamžité zveřejňování příjmů všech podnikatelů v Čr z důvodu 'narovnání podnikatelkého prostředí a omezení krácení daní'!

Lidé kteří podlehli Babišově propagandě o tom, jak drobní podnikatelé 'kradou' a jak se všichni budeme mít od teď lépe se zřejmě budou divit, až zjistí že dojde k plošnému zdražení služeb a zboží v řádech procent nebo desítek procent, protože někdo tento monstrózní systém bude muset zaplatit, a tak jako vždy to bude KONEČNÝ ZÁKAZNÍK! A možná kdyby Babiš přestal protiprávně čerpat miliardové dotace a slevy na daních, mohl nechat obyčejné, rukama pracující lidi žít, a 'bylo by líp'!

A přesto že je mi jasné, že toto budou číst i příznivci Babiše a EET, svůj názor nezměníme! Ještě pořád máme právo v této pseudodemokracii svůj názor veřejně vyjádřit (než nám to brzy zákážou)! A jestliže Babiš může beztrestně označit všechny podnikatele za zloděje, mohou zase podnikatelé prohlásit za zloděje Babiše! Takže tu veřejně prohlašuji - Babiš je zloděj, lhář a  pokrytec! A pokud se to 'koblihářům' nelíbí, tak mají smůlu........... a vyližte si... (koblihu) - 'sorry jako' ....

 

https://echo24.cz/a/wS6Xb/babis-nemel-dost-legalnich-prijmu-na-osobni-nakupy

https://www.novinky.cz/domaci/428126-babisuv-pindik-a-sorry-jako-bavi-cesko.html

https://www.respekt.cz/komentare/tri-miliardy-od-babise-pro-babise

https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Babi%C5%A1

http://www.stop-eet.info/